LISTOPAD
Listopad 2016 začal celkem nadprůměrnou teplotou pro toto období. Teploty ale postupně začly klesat, kdy se v polovině měsíce dostaly ranní minima poměnrně nízko. Celá tato epizoda se opakovala, takže se znovu oteplilo na hodnoty kolem 10°C a postupně až ke konci listopadu ochlazovalo. Sněhové srážky se ukázaly ve smíšené formě s deštěm a to 10. a 30. Sníh se na zemi neudržel.
BŘEZEN
Březen 2016 byl začátkem ve znamení táhlého nevýrazného post-zimního počasí, kdy se teploty pohybovaly mezi nulou a +10°C. I nejnižší teplota měsíce -3,9°C a nejvyšší spad srážek 13,4mm/den se zařadily do tohoto období. Počátkem měsíce republiku potrápil sníh, nížinu však minimálně. Po uběhnutí první poloviny se teploty konečně dostaly s příchodem tlakové výše na dva dny i přes zmiňovaných deset stupňů, zima se ale ještě nevzdávala a musela se na pár dní do toho samého scénáře, co předtím, vrátit. Zásadní změna přišla se změnou času, kdy v neděli 27. začal platit v našich podmínkách letní čas, ukázalo jaro i svou pravou tvář. Den s nejvyšší březnovou teplotou byl ten úplně poslední s maximem 16,4°C. Co se týká větru, za celý měsíc nebyl nijak zvlášť silný vítr, na který by bylo potřeba upozorňovat.
ÚNOR
Únor 2016 byl celkově hodně dynamický co se týká změny teplot. Teplotní maximum i minimum bylo naměřeno jen pár dní od sebe, ale hlavně některé dny byly téměř jarní a vzápětí další den vše zas proměnil do zimní nálady. Téměř vše se odehrávalo v souvislosti s pohybem tlakových útvarů. Co se týká srážek, tak by se dalo říci, že únor vykompenzoval deficit z minulého roku. Celkem spadlo 27,6 mm a to není započítán sníh, který na srážkoměru roztál až začátkem března. Srážky byly střídavě ve formě sněhu i deště. Během tohoto měsíce nebyl žádný silnější vítr.
LEDEN
Leden 2016 začal v Polabí celkem průměrnými až mírně nadprůměrnými teplotami, které přišly s ochlazením už koncem prosince. Později, v půli měsíce, se teploty vrátily ke standardním hodnotám posledních zimních období, kdy byly dost nadprůměrné. Přítrž tomu však způsobila silnější tlaková výše na SV od našeho území a tím pádem i rozšíření chladného vzduchu. Ojediněnle, zejména na Šumavě, teploty klesaly až k -35°C. Tento ráz vydržel cca týden, kdy i přes předpoklady, že zima vydrží, se oteplilo zpět na nadprůměrné teploty. Srážkově leden nebyl nijak významný, během mrazového období zde ležela cca 10cm sněhová pokrývka.